جذب نیرو؛ جمع جبری نزنیم.

تقریبا نیمه‌ی شب است که یک نوتیفیکیشن روی گوشی خودتان می‌بینید. از طرف یکی از نیروهایتان است. آن را باز می‌کنید. محتوای آن شما را متحیر می‌کند.

نیروها برای بسیاری از شرکت‌ها سرمایه‌ی اصلی به شمار می‌آیند. پس خیلی سعی می‌کنید نیروهایی با ویژگی‌های مناسب را جذب کنید. این ویژگی‌ها را مشخص کرده و روند جذب را قدم به قدم انجام می‌دهید. از بین تعداد بسیار زیادی درخواست کار و خرواری از رزومه‌ها بهترین را انتخاب می‌کنید و انتظار دارید که همه‌چیز به خوبی پیش برود. اما …

جمع جبری نزنیم

هدف هر شرکتی داشتن بهترین‌هاست. این بهترین‌ها برای هر نقشی و هر کاری متفاوت است. یک نیروی فروش برای بهتر بودن باید توانایی‌هایی ویژه آن کار را داشته باشد. قدرت بالا در درک مخاطب، توانایی کلامی بالا، ظاهر و شخصیت آراسته و مرتب شاید بعضی از این ویژگی‌ها باشد. از سوی دیگر می‌خواهید که نیروی فنی، توان تحلیل و حل مشکل، مدرک تحصیلی معتبر و نظم خوبی داشته باشد. این‌ها ویژگی‌ها هستند که مشخص می‌کنند که برای آن نیرو چه مهارت‌ها و توانایی‌هایی ضروری است.

اما ردیف کردن این ویژگی‌ها به تنهایی کافی نیست. انسان‌ها جمع جبری ویژگی‌هایشان نیستند. مکانیزم فکری-رفتاری هر شخص تحت تاثیر عوامل بسیار زیاد و متفاوتی است که بر یکدیگر نیز اثر می‌گذارند. اگر بخواهیم فرمولی ریاضی که بازگو کننده‌ی تصمیمات و رفتارهای یک شخص باشد با معادله‌ای با بی‌نهایت مجهول مواجه‌ایم.

زمانی که می‌خواهیم نیرویی را استخدام کنیم، باید به ویژگی‌ها و توانایی‌های او توجه کنیم و لیستی از آن بسازیم. برای تهیه لیست باید به همه‌چیز فکر کرد. حتی کوچک‌ترین جزییات مثل نوع لباسی که می‌پوشد، کشیدن یا نکشیدن سیگار، موی بلند یا کوتاه و یا حتی طرز نشستن و راه رفتن. این لیست متفاوت از چیزی است که ما در آگهی درج می‌کنیم. این لیست از ویژگی‌ها در واقع چیزی از آن چه که آن نیرو برای انجام دادن بهینه کارهایش لازم دارد نیست، برعکس تصویری است که ذهن ما بر اساس بایسته‌های پیشین و تجربه‌هایمان ساخته‌است.

شناخت توانایی‌ها و ویژگی‌های شخصیتی نیروهای مورد نیاز اولین قدم و یکی از مهم‌ترین آن‌هاست. این شناخت نهایتا منجر به تصمیم‌گیری‌های بسیاری در روند جذب نیرو می‌شود.

مهم‌ترین لحظه

روان شناسان و مدیران بسیاری بر اهمیت اولین برخورد صحبت می‌کنند. حتی دوره‌هایی برای آن برگزار می‌شود. شاید “عشق در نگاه اول” به نظر‌ بی معنی باشد اما هیچ گاه نمی‌توان قدرت تاثیر اولین برخوردها را در شکل گیری رابطه و برداشت ما از مخاطبمان کتمان کرد.

در روند جذب نیز باید در اولین برخورد بهترین‌تان را ارایه کنید و تا انتها نیز آن را حفظ کنید.

پس تصمیم بگیرید که اولین برخوردتان در چه شرایطی، چگونه و با چه هدفی باشد. چه یک تماس تلفنی باشد، چه ارسال یک ایمیل، چه ملاقات دیداری همیشه باید مراقب آن‌چه که به طرف مقابل انتقال داده می‌شود بود.تغییر دادن اولین تصویری که ذهن می‌سازد کار دشوار و زمان‌بری خواهد بود.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.